2014-10-05 Wykłady prof. Ricardo Ibarry na WFiIS!
Gondek

Prof. Ricardo Ibarra, Doktor Honoris Causa AGH, będzie gościć na naszym wydziale w dniach 4-21 listopada. Profesor poprowadzi wykłady dla studentów obejmujące zagadnienia nanotechnologii i nanomagnetyzmu, w szczególności nanomagnetyzmu w medycynie.

Ze względu na napięty plan wizyty, zajęcia (wykład + seminarium) odbywać się będą codziennie w wymiarze 3 godzin lekcyjnych (2:15 h). Zarezerwowane terminy znajdziecie Państwo wyszukując rozkład zajęć dla sali A1-201 lub pod nazwiskiem wykładowcy.

Zapisywać można się mailowo: lgondek(at)agh.edu.pl podając preferowane ustawienie czasu zajęć (2:15h) w zarezerwowanych blokach. Studenci otrzymują 4 ECTS za uczestnictwo w kursie oraz dodatkowo 1 ECTS za egzamin.

Streszczenie i plan wykładów:
This is an introductory course to the new phenomena that take place at the nanoscale. New functionalities are described and some applications are reported in order to introduce to the student in field of nanotechnology, the new experimental techniques required and the strong implications in de develop of new technologies. Special emphasis is considered in the field of nanomedicine.

I. Introduction
a) Nanoscience & Nanotechnology
b )Nanomaterials
c) Nanomagnetism
d) Superconductivity and the nanoscale
II. Nanofabrication
a) Nanoparticles
b) Thin films
c) Focused beams deposition
III. Nanomaterials for electronics and energy
a) Transport properties magnetic and sensors, magnetic storage and logic.
b) Thermospin conversion
IV. Nanobiomedicine