2015-05-11 Proponowane tematy prac doktorskich

Organizujemy prezentacje tematów prac doktorskich skierowane do kandydatów na studia doktoranckie, którzy nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie wyboru tematyki badawczej.

Proszę kandydatów zainteresowanych prezentacjami o zgłoszenie obecności na adres bszafran@agh.edu.pl

1.06 (18/D11)
11:30 prof. dr hab. Piotr Bożek.
11:45 prof. dr hab. Zdzisław Burda
12:00 prof. dr hab. inż. Władysław Dąbrowski
(i) Opracowanie segmentowanego detektora krzemowego promieniowania X.
(ii) Rozwój metod i systemów detekcyjnych do nieinwazyjnego obrazowania rozkładów pierwiastków w dziełach sztuki.
(iii) Rozwój technik stymulacji elektrycznej komórek zwojowych siatkówki oka na potrzeby zaawansowanych protez dla niewidzących.
12:15 prof. dr hab. inż. Piotr Kulczycki
(i) Zastosowanie estymatorów jądrowych do dużych zbiorów danych
(ii) Gęstość rozkładu probabilistycznych zbiorów rozmytych
12:30 dr hab. Zenon Matuszak
(i) Transport światła i obrazowanie optyczne w środowiskach optycznie nieprzezroczystych
(ii) Optymalizacja Terapii Fotodynamicznej nowotworów.
(iii) Melanogeneza i Melanina. Podejście systemowe.
(iv) Metody teorii sterowania optymalnego w spektroskopii rezonansu magnetycznego i obrazowaniu magnetyczno-rezonansowym.

12:45 dr hab. inż. Jacek Tarasiuk
Modelowanie i charakterystyka biomechanicznych właściwości struktur porowatych otrzymywanych metodami przyrostowymi.

8.06 S.18/D11
10:00 prof. dr hab. Janusz Adamowski: Prezentacja tematów
Transport spinu w nanodrutach powłokowo-rdzeniowych"
10:15 prof. dr hab. inż. Janusz Toboła: Prezentacja tematów
(i) Badanie struktury elektronowej i oddziaływania elektron-fonon w nadprzewodzących izolatorach topologicznych (lub innej grupie materiałów).
(ii) Implementacja nowych potencjałów wymienno-korelacyjnych w metodzie KKR-CPA dla układów złożonych
(iii) Teoretyczne poszukiwania nowych stopów termoelektrycznych i optymalizacja układów znanych
(iv) Obliczenia wpływu entropii na stabilność krystaliczną, strukturę elektronową i własności magnetyczne wybranych stopów wieloatomowych
(v)Struktura elektronowa i własności transportowe nowych materiałów na ogniwa galwaniczne
(vi)Rola efektów relatywistycznych w materiałach do konwersji termoelektrycznej i magnetokalorycznej

10:30 dr hab. inż. Jakub Cieślak
(i) Badanie własności magnetycznych i strukturalnych wybranych faz Franka-Kaspera w układach trójskładnikowych zawierających żelazo
(ii) Badania struktury fazowej i własności magnetycznych stopów wysokiej entropii otrzymywanych na drodze spiekania

10:45 prof. dr hab. inż. Marek Przybylski
(i) Półprzewodnikowe materiały nanostrukturalne - synteza, właściwości i zastosowania w nanoelektronice.
(ii) Badania mechanizmów oddziaływania ze światłem nowej generacji materiałów opartych na dwusiarczku molibdenu i dwusiarczku tytanu.
(iii) Nanoelektronika oparta na perowskitach i ferroelektrykach.
(iv) Badanie właściwości magneto-elektrycznych magnetytu stechiometrycznego i domieszkowanego w niskich temperaturach.
(v) Niskotemperaturowe właściwości układów z ciężkimi fermionami.
(vi) Badania wpływu topologii stanów elektronowych na właściwości nadprzewodzące i magnetyczne wybranych izolatorów topologicznych

Uwaga: opiekunem prac (i,ii,iii) będzie prelegent, (iv-v) prof. dr hab. inż. Zbigniewa Tarnawski, a (vi) prof. dr hab. inż. Andrzej Kozłowski.
11:00 prof. dr hab. inż. Jarosław Pszczoła
(i) Technologia otrzymywania i właściwości fizyczne związków międzymetalicznych ziemia rzadka – metal przejściowy 3d posiadających ogromną magnetostrykcję.
(ii) Technologia otrzymywania i właściwości fizyczne kompozytów złożonych z warstw magnetostrykcyjnych i piezoelektrycznych.
(iii) Magnetyczne przejścia fazowe w ferrimagnetykach metalicznych typu ciężka ziemia rzadka-metal przejściowy 3d.
(iv) Układ kalibracyjny dla aktywnych i pasywnych elementów stałych i przemiennych pól magnetycznych.
11:15 dr hab. inż. Andrzej Bernasik,
Samoorganizacja nanocząstek magnetycznych w cienkich warstwach polimerowych dla optoelektroniki i spintroniki
11:30 dr hab. inż. Marcin Sikora prezentacja tematów
(i) Zastosowanie metod STXM i RIXS-MCD do badania oddziaływań magnetycznych w ferrofluidach i nanokompozytach