2016-02-02 Granty harmonia NCN
NCN w konkursie na granty wspierające współpracę miedzynarodowa (HARMONIA 7) skierował do finansowania projekt prof. Mariusza Przybycienia „Badanie dyfrakcji i natury spinu protonu w oddziaływaniach protonów i ciężkich jonów w eksperymencie STAR na akceleratorze RHIC”.

Ponadto, do finansowania zostały skierowane 3 granty, w których zespoły z KOiDC wchodzą jako członkowie konsorcjum:

"Badanie procesów elektrosłabych z udziałem ciężkich kwarków oraz udział w obsłudze detektora LHCb" (z IFJ i NCBJ) -- projekt ze strony WFiIS kierowany przez dr hab. Tomasza Szumlaka

"Badanie zderzeń ciężkich jonów w eksperymencie ATLAS przy energiach LHC" (z IFJ) -- projekt ze strony WFiIS kierowany przez dr hab. Iwonę Grabowską-Bołd,
oraz
"Badanie elastycznych i miękkich dyfrakcyjnych oddziaływań proton-proton z użyciem komponenty ALFA detektora ATLAS przy LHC" (z IFJ) projekt ze strony WFiIS kierowany przez dr Leszka Adamczyka.